Colonia (поселення) - територія захоплених земель, в яких селились жителі Стародавнього Риму. Але якщо говорити про колоніальний стиль в ландшафті , то під колонією мають на увазі колоніальну культуру Сполучених Штатів Америки.
Він виник через злиття традицій Старого світу з життям туземців, що населяли колонії разом з переселенцями.
Що саме вирізняє колоніальний стиль поміж інших:
- прості, утилітарні матеріали
- веранда або терраса, як відправна точка саду
- рослини та топіари у великих кадках
- білий дерев’яний парканчик
- наявність сентиментальних скульптур
- вільність та легка неуважність, яка пронизує всю манеру оформлення.
Сад в колоніальному стилі починається з веранди, яку сповиває плющ чи хміль. Садові доріжки оформляють на голландский манер і посипають тріскою або покривають дерев’яним настилом чи плитняком.
Прикрашають ділянку невеликими скульптурами з каменю, алебастру, кераміки або дерева - це можуть бути кролики, равлики, пухкі янголята, херувими та амури.
При створенні саду в колоніальному стилі дизайнери-ландшафтники часто додають фонтан або водойми для створення максимально природної атмосфери.
Фонтани найчастіше - це невеликі чаші чи рукомийники, їх розташовують у стін веранд.
В цілому, колоніальний стиль - це сукупність особливостей, які властиві колоніальним поселенням в США - їх архітектура, ландшафт та інтер’єр приміщень.
Саме коли переселенці Англії, Іспанії, Голландії почали шукати кращої долі на землях Нового світу і виник колоніальний стиль.
Емігранти привезли с собою стиль життя, свої речі та цінності, а разом з тим і частку рослин та насіння, яки потім вирощували на нових землях.
Звісно, вони привезли і ландшафтні звичаї та свої погляди на садову естетику.
Інший клімат погодні умови, рослини вносили свої коррективи в стилістику колоністів. Неможливо було ігнорувати місцевий клімат, дерева та рослини. Вони доповнювали та збагачували дизайн.
Саме так і з’явився новий стиль - суміш класики , етнічних традицій та чужоземної екзотики.
Концептуальні особливості колоніального стилю:
Еклектичність, та як правило, легке недбальство та запустіння, яке відображає спокійне, розмірне життя колоністів.
Самітність - сад завжди розбивають позаду домівки. Але колоніальний сад тісно пов’язаний з домом та є його продовженням.
Велика к-сть рослин в кадках, контейнерах, вуличних вазонах.Наявність грядки з їстівними “кухонними” рослинами, пряними та лікарськими травами, овочами.
Присутність теплолюбивих та екзотичних рослин.
Використання природних, невибагливих та недорогих матеріалів для будівництва малих архітектурних форм.
Достатньо велика, в порівнянні з іншими стилями, к-сть садових меблів - плетені крісла, лавки, гойдалки.
Декор у вигляді білих простих садових скульптур, керамічні кашпо на стінах, а також білі дерев’яні парканчики за допомогою яких зонують територію ділянки.
Найголовніше в колоніальному стилі - це свобода та світло, не перевантажуйте ваш сад скульптурами, колоннами та надмірною кількістю рослин. Природна легкість додасть вашому саду особливу атмосферу, а натуральні матеріали створять атмосферу для відпочинку та релаксу.