Користь та шкода від осінніх опалих листів

Опале осіннє листя - цінний продукт.
Взимку воно захищає коріння дерев та кущів від морозів. Влітку зберігає вологу в грунті.
Коли листя починає розкладатись, то перетворюється на цінне добриво - перегній. Але ця схема добре працює в лісі, а от в саду осіння листва може стати джерелом проблем.

Пропонуємо розібратись в яких випадках листя варто прибирати, а коли залишити.

Небезпечно залишати листя:
🙅🏻В квітниках. Велика кількість багаторічних декоративних рослин категорично не переносять вимокання та попрілості.
Ломикамінь, чистець шерстистий, багаторічні гвоздики, почвопокривні флокси, купольниці та примули.
Якщо поверх цих рослин буде знаходитись спрівше листя - весною вони загинуть.
Також проблеми виникають у першоцвітів: проліски, хионодокси, крокуси та інші квіти з маленькими луковицями. Весною їм будет тяжко пробитись через шар прілої листви.
🙅🏻В хвойних композиціях. Осінню крона хвойних рослин щільно забивається листвою. Особливо це проблема для низькорослих ялівців. Тому коли листопад повністю закінчиться - листя з крони потрібно прибирати. Якщо цього не зробити, застрягший комок листя починає перегнивати та призведе до розвитку грибкових інфекцій.
Від такої проблеми страждають також кулясті туї та подушкоподібних ялини.
🙅🏻На газоні. Тут прибирати листя необхідно постійно, особливо в дощову погоду. Варто залишити його на пару тижнів, як газон одразу жовтіє та покривається пліснявою. Отже, граблі в руки, а ще краще садовий пилосос, та вперед - прибирати листя. Хоча б раз на тиждень.
До речі, збирати листя з газону граблями можна тільки при плюсових температурах. Під час заморозків трава стає тендітною та її можна травмувати.
В ставках. Особливо, якщо там живе риба. Потонувше листя посне перегнивати та виділяти токсичні речовини. Саме тому виловлювати їх потрібно якомога скоріше, поки воно плаває на поверхні води. зручніше всього це робити сачком.
Якщо ви не хочете постійно займатись виловом - натягніть над водою спеціальну сітку з мілкими комірцями.
🙅🏻В ставках, де риби немає, опавше листя також може стати проблемою, правда не одразу, а на слідуючий рік. - вода почне цвісти. Якщо осінню ви не встигли зібрати листя - виловити його можна і весною.
🙅🏻Межі ділянок. Якщо у вашій окрузі є “любителі” палити суху траву та листя, велика ймовірність того, що вогонь перекинеться на вашу ділянку. Тому, перед тим, як покинути дачу взимку - приберіть листя зі всього периметру.

Де опале листя може бути корисним?
🙋🏻Пристовбурні кола. Листя - прекрасна мульча. Вона захищає коріння дерев та кущів від морозів. Особливо це важливо для теплолюбних рослин. Опал насипають в пристовбурних колах шаром 10-15 см. Для того, щоб його не розносило вітром по ділянці, зверху можна накидати сухих віток або хвойних лап.
Але пам’ятайте: листя для мульчування пристовбурних кіл має бути здоровим та без шкідників. В противному разі всі ці незванні гості заразять весь сад.
🙋🏻У садах з цибулинними, такими, що мають велику цибулину та потужні стебла, які здатні пробитись крізь листя. Це - тюльпани, нарциси, гіацинти, рябчики, декоративні луки. Опале листя захистить іх від морозів, особливо якщо зима без снігу. Але і в такому випадку шар мульчі має бути невеликим - приблизно 5 см.

🧐Як ще можливо використовувати опале листя?🧐

💁🏻Якщо воно було заражене шкідниками, то найкращий спосіб - спалити листя. Золу використовувати в якості добрива.

💁🏻Закласти в компост, якщо шкідників було небагато.
Вкладати потрібно щільно, шаром в 10-15 см, а зверху обов’язково насипати товстий шар землі чи торфу (не менш ніж 30 см). В такому разі тільки шкідники чи грибкові спори не зможуть вибратись на поврхню та загинуть.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

Ваше имя (обязательно)

Ваш e-mail (обязательно)

Тема

Сообщение