Ландшафт 2021. Тенденції та минуле.

Сади стають більш природними, якими ніби вони завжди були, але за ними просто доглядають. Немає місця екзотики, тільки тому, що зростає в наших широтах і гармонійно поєднується з природою навколо.
Ландшафт прагне до простоти ліній і форм, лаконічності, грі фактур, а не пафосу. Повільно, але йде процес зсуву в бік озеленення, що імітує дику природу. Інтерес у замовників викликають поєднання стрижених форм і "диких" трав або багаторічників.

Активно приходить мода на рослини, котрі не потребують постійного догляду і природні сади. Все більше і більше замовників віддають перевагу простим і лаконічним дизайнам з використанням простих в догляді рослин. Якщо раніше ми часто зустрічали на ділянках великі розарії, посадки рододендронів, безліч щеплених листяних дерев, то зараз сферу ландшафтного дизайну захоплюють багаторічні квіти і злаки, а також дерева та чагарники природних форм. Ця мода приходить до нас із заходу, вона навіяна напрямком, створеним відомим Пітом Удольфом. Хоча і розвиток внутрішнього ринку теж дає свій ефект. Якщо кілька років тому ландшафтні архітектори вибирали рослини з асортименту, запропонованого переважно польськими та голландськими розплідниками, через брак чогось свого, то зараз ми намагаємося використовувати вітчизняний посадковий матеріал. Наші розплідники виросли, розширили асортимент, домоглися високої якості саджанців і дали нам можливість використовувати свідомо більш стійкі рослини для місцевого клімату.

ПРИХОДЯТЬ: практичність, що не потребує особливого догляду.
Все більше замовників просять створити сад, що вимагає мінімального догляду. Безумовно, прокладка інженерних мереж (в тому числі системи автоматичного поливу), професійна закладка квітників (укладання геотекстилю, мульчування вільного простору між квітами і під чагарниками корою або галькою) дозволяють скоротити трудомісткість на догляд за садом, але повністю уникнути цього неможливо.
Сади все частіше стають комплексними і продуманими як по рослинах, так і по їх обслуговуванню, інженерії.

Замовники прагнуть до мінімалізму, просять ввести розумні технології, підключають ландшафт до "розумному будинку ", щоб він був прив'язаний до сезону і погоді.

Ландшафтний дизайн просять більш практичний в догляді, та ще, звичайно, фарби літа хочуть продовжити до глибокої осені!

ПРИХОДИТЬ: зв'язок дому та ландшафту
Раніше роботи в саду були за залишковим принципом. Тепер викликають ландшафтного дизайнера на момент прив'язки будинку. Ще не завжди, але тенденція вже простежується. І це радує.

У будинках навіть середнього сегменту (менше 200 кв.м) стали приділяти пильну увагу ландшафту. Задній дворик більш функціональний, він розширює межі будинку. Плоскі дахи теж знаходять функцію, стаючи літніми столовими, дитячими ігровими і так далі.

ЙДУТЬ: альпійські гірки, фонтани
ПРИХОДЯТЬ: великі камені, делікатні струмені.
Пішли з моди альпійські гірки, куці, непропорційні конструкції
Вже не модні альпійські гірки, водойми, великі водоспади. Якщо людина хоче водний елемент, то, як правило, це невеликий лаконічний фонтан у вигляді струменя води з камінням.

Пластикові готові чаші для водойм теж непопулярні.
Пішли в минуле кам'яні гірки на маленькій площі і з маленьких камінців. Це не звсім актуально. Але великі красиві камені, вписані в ландшафт, - завжди прикраса ділянки.
Замовники все частіше відмовляються від огорожі з туй і альпійських гірок, вважаючи їх тими, шо вийшли з моди. Тепер багато хто хоче рокарій, сад каменів, різні злаки. У 2020 році мало хто із замовників захоче побачити на своїй ділянці садову скульптуру.

ЙДУТЬ: підпірні стінки
ПРИХОДИТЬ: геопластика
В проекти частіше стали вписувати геопластики за побажанням замовників: різних розмірів пагорби, схили, "природні" спуски, тобто альтернативні варіанти підпірною стінок, які раніше були найчастішим запитом на ділянці з рельєфом
Ідеально плоских галявин ми зустрічаємо все менше, на зміну їм активно приходить геопластика/

ЙДЕ: мощення
ПРИХОДИТЬ: відсів
Капітальне мощення все частіше замінюють сипучими матеріалами. Так, в майбутньому сезоні багато хто хоче замінити бруківку на відсів або щебінь. Пішохідні стежки в основному стали робити з покрокових степів або навіть дерев'яних настилів, а в деяких випадках з ДПК - деревно-полімерного композиту

У цьому році було багато садів з сучасною архітектурою будинку. Їх господарі хочуть перенести стиль і на сад: використовувати голий бетон, великоформатні плити, кортеновской сталь, рейки, більше відсипання з гальки.

Ландшафт "осучаснюється": зухвалі форми, діагоналі, багато підсвітки.

ЙДЕ: літня кухня
ПРИХОДИТЬ: вуличний камін
Більшість замовників, крім зони для барбекю, бажає організувати майданчик з вогнищем. Таке камерне, затишне місце в саду, де вони зможуть збиратися з сім'єю і друзями, розмовляти, дивитися на вогонь. Зараз з'явилося цікаве рішення у вигляді вуличного каміна, який можна розмістити на майданчику в зоні відпочинку. Вийде повноцінна вітальня на вулиці.

Популярні відкриті тераси з легким навісом. Ідуть громіздкі літні кухні.

З розвитком тренду на здоровий спосіб життя йдуть в минуле громіздкі печі-барбекю, мангали і грилі.

ПРИХОДИТЬ: стійкість
Запит на раціональний і екологічний підхід, збереження великих дерев і природного ландшафту на ділянці. Немодно - закатати всю ділянку під плитку.

Замовники все більше замислюються про екологію і стійких ландшафтах. Вже не цікаво грати в ігри з розарієм під ялинкою, клієнти більш адекватно сприймають природні умови своїх ділянок.

Регулярні французькі парки, містки, струмки відійшли на другий план. Просять якомога менше втручатися в природний ландшафт, щоб все виглядало максимально природно. Воліють зарослий англійський сад.

Наші замовники частіше просять звернути увагу на сади в стилі російської садиби, замовляють ландшафтні проекти з прицілом на національне спрямування. Це невимушеність і природність в оформленні саду. Квіткові клумби, поруч город, теплиця, пергола, гойдалка. “Ні” екзотичним рослинам. Вибирають те, що властиво нашим умовам.

ПРИХОДИТЬ: плодовий сад, город
Майже в кожному саду теплиця (не з полікарбонату). Плодові дерева - просто must have на всіх дільницях.
Дуже важлива частина проектів - плодовий сад і город. Люди хочуть з'єднати користь і красу.

Дещо більше стало декоративних городів і теплиць. З'явився запит на теплиці / оранжереї / зимові сади - зручні і комфортні не тільки як господарська споруда з поличками, столиком і умивальником всередині, але і де можна із задоволенням посидіти в оточенні свого врожаю.

Город! Він знову повертається на наші ділянки. У моді все екологічне, все натуральне, ЗСЖ і пропаганда здорового харчування. Здавалося б, яке відношення все це має до ландшафту? Виявляється, саме пряме. Практично в кожному проекті, який ми робили в цьому сезоні і робимо до сезону 21 року, в технічному завданні є невеличкий город, підняті грядки або навіть теплиця.

ПРИХОДЯТЬ: білизна і офіс
В останні п'ять років з'явився запит на майданчики для сушіння білизни», - Гліб Калюжнюк.

На ділянках все частіше замовляють виділені спортивні зони і мобільні офісні бокси для роботи на природі. Це не новий тренд, але, гадаю, що в найближчі роки він збережеться.

Таким чином, циклічність моди змінює тенденції та віяння у всіх напрямках життя людини.
Одноманіття та постійність - не для сучасного жителя Землі. І хоча зміни проходять поступово, одне перероджується в інше - вони завжди на краще.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

Ваше имя (обязательно)

Ваш e-mail (обязательно)

Тема

Сообщение