Прованс у ландшафті

По суті, це стиль французьких сіл - милий, душевний, грубуватий і вишуканий одночасно. 

Концептуальні особливості французького саду: 

  • фруктові дерева зі сформованими у вигляді пальметт силуетами; 
  • кам'яні тераси, підпори з старого, шорсткого туфу, пісковику або черепашнику; 
  • безліч квітів пастельних відтінків; 
  • грядки з прованськими травами; 
  • альтанки «під старовину» з такими ж меблями; 
  • перголи і шпалери; 
  • кам'яний колодязь і (або) фонтан; 
  • вузькі бруковані стежки, прокладені додатково до широких основних доріжок. 

В основному, французькі виноградники розташовані на схилах, тому сади, як правило, укріплені терасами і підпірними, з каменю, конструкціями.  Власне, досить пари широких ступенів, щоб нагадати про цю традицію. Вкрита повзучими рослинами кострубата кам'яна кладка - фірмовий знак стилю, в якому кожен предмет оповитий легкою вуаллю архаїки. 

Рослини вибирають з листям різних, але м'яких відтінків - яблуні, оливи, липи, абрикоси, платани,  дубровник,  виноград. 

Основні доріжки покривають керамічною плиткою, прямокутною або квадратною, додатково посипаючи білим піском. Тінь у французькому саду створюють перголи, які служать підтримкою для гліциній і клематисів. 

Вода на півдні - справжня цінність, тому дрібний фонтан з дикого каменю зобов'язаний «прописатися» на ділянці. «Родзинка» французьких садів - джерела, вмонтовані в кладку підпірних стін. Раніше були присутні також колодязі, але сьогодні їх вдало замінюють басейнами, бортики яких прикрашають керамічними вазами з квітами. 

Квітів багато: гортензії, дельфініум, лаватера, космея, люпин ... Не в меншій пошані пряні трави: лаванда, ісопу, розмарин, чебрець, аніс, материнка, м'ята, чебрець. 

Для колориту в грядки додають гарбуза і декоративну капусту. Створення куточка французького села - справа тонка, адже багатьом рослинам доведеться шукати адекватну заміну. Головна ж проблема - розташувати фруктові та декоративні дерева, чагарники, квіти і трави правильними ярусами, щоб сад залишався цільною, барвистою картиною круглий рік. Альтанка і садові меблі найчастіше дерев'яні, з патиною і тріщинами. Для більшого затишку на стільцях і лавах розкладають подушки, а вхід в альтанку прикривають серпанком. Відтінки саду - ніжно-зелений, білий, рожевий, небесно-блакитний і, звичайно ж, лавандовий.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

Ваше имя (обязательно)

Ваш e-mail (обязательно)

Тема

Сообщение