Регулярний стиль в ландшафтному дизайні

Ландшафтний дизайн в регулярному стилі відрізняється чіткістю та стриманістю.

В оформленні саду використовують правильні форми, симетрію, рівні лінії, ритмічні композиції.

Особливості регулярного стилю: 

  • Найкраще підходить для влаштування на рівних ділянках правильної форми. Можна допустити невеликий нахил, але він повинен бути рівномірним та важливо, щоб він не порушував симетрії.
  • Гармонія з архітектурою. Регулярний сад найчастіше влаштовують поряд з величними спорудами класичного стилю. Його можна використовувати для благоустрою території поряд з котеджами в традиційному чи європейському стилі. Цей стиль буде не зовсім доцільним біля зрубів та шале. Бажано, щоб основна споруда розташовувалась по центру ділянки з дотриманням симетрії та виділенням вхідної зони, партера.
  • Планування. Територію розглядають як єдину композицію. Розподілення на функціональні зони - пропорційне та ритмічне. В передній частині - парадна зона із самим строгим та пишним оформленням. Сбоку від дому можуть розташовуватись декоративні композиції, зони відпочинку і т. д.

За головною будівлею  - основна частина території, оформлення котрої прекликається з парадною зоною.

Елементи регулярного стилю в ландшафті.
Французський сад. Пішохідні доріжки. Використовуються як інструмент планування, зонування, візуально розділяють сад і підтримують «ритм» його оформлення. Мощення виконують плиткою, бруківкою (можливе створення візерунків з них).

Центральна композиція. Це може бути фонтанна група, водойма, квітник, скульптура тощо. Планування саду вибудовують від неї, зберігаючи симетрію. Від такої композиції можуть відходити доріжки, рабатки, фігурні газони і т.п.

Малі архітектурні форми. Можна використовувати альтанки, ротонди, розміщені на видових точках. Уздовж доріжок ставлять лавки. Садова меблі доречні в зонах відпочинку, біля водойм і т.п. Ефектно виглядають скульптури, вазони, інші декоративні елементи, «ритмічно» розставлені в саду.

Рабатки. Характерний елемент регулярного стилю. Це - прямокутна клумба, на якій квіти садять так, щоб отримати складний візерунок. Найчастіше він симетричний, але це необов'язково. У складі рабатки може використовуватися кілька видів рослин. Фон для них - однотонний (грунтопокривники, газон або дрібний гравій).

Живоплоти і чагарники. Живоплоти розміщують по периметру ділянки. Вони зручні для поділу території на функціональні зони, як обрамлення газонів, майданчиків, доріжок. Додатково виконують бордюрні посадки. Чагарники можуть використовуватися для створення зелених лабіринтів, об'ємних візерункових композицій, груп з топіарію.

Боскети. Це - сад всередині саду, простір, відокремлене від решти ділянки живоплотом або вертикальним озелененням, з розбитим всередині квітником, з садової меблями. Може використовуватися як зона відпочинку.

Водойми. Найчастіше влаштовують каскади, фонтани, штучні водойми правильної форми. Берегову лінію оформляють за допомогою мощення. Озеленення - строге, ритмічне. Якщо на ділянці є природне озеро або ставок, вже на етапі планування композицію вибудовують так, щоб максимально зберегти симетрію.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

Ваше имя (обязательно)

Ваш e-mail (обязательно)

Тема

Сообщение