Як почати сортування сміття в офісі?

В Україні тема сортування сміття та правильної преробки тільки набирає своїх обертів. Ми дивимось на досвід європейських країн та прагнемо не відставати, та на жаль, через необізнаність населення та невелике бажання влади сприяти цьому питанню українці вирішують питання сортування кожен як може.
Звісно, починати потрібно з себе, та що робити якщо ви власник великої компанії з безліччю співробітників та бажаєте встановити сортувальні станції в офісі?

Будьте готові до безлічі проблем, з якими зіткнулась вже не одна компанія, яка прагне “озеленити” офіс.

Для початку потрібно знайти оператора котрий може забирати невеликі об’єми сміття 1-2 рази на тиждень.

Коли це питання буде вирішено з труднощами стикаються співробітники. Чим більше контейнерів - тим більше плутанини виникає. Люди дивляться на контейнери та не знають, що їм робити. Часто, не думаючи викидають сміття в непідходящий контейнер.

Будьте готові до великої кількості питань. Часто буває, що співробітникам легше викинути сміття в іншому місці, ніж задумуватись куди викинути паперово-картонну посудину.

Наприклад, велика проблема яка спіткала наш офіс при сортуванні сміття - це миття пластикових контейнерів після їжі. Наш підрядник по утилізації “Екологічні інвестиції” має отримати чистий пластик, без залишків їжі. Деякі співробітники могли не мити контейнери або ж взагалі викидати їх в загальне сміття. Це при тому, що у нас існує загальне правило щодо цих контейнерів.
В такому випадку є місце розмові та обговоренню цього питання окремо з кожним співробітником, що не дотримується загальних правил офісною поведінки.

Співробітники повинні розуміти, що правила однакові для кожного і нехтування ними - неповага до колег та директора.

Для запобігання таких проблем ми пропонуємо підійти до цього питання покроково:

1 крок. Знайти людину або групу людей, що будуть зацікавлені в сортуванні та зможе керувати процесом сортування. Саме вони візьмуть на себе відповідальність в донесенні інформації до існуючих та нових співробітників щодо того, як важливе сортування саме у вашій компанії.

2 крок. Контейнери для роздільного сміття. На сьогодні цей крок не викличе проблем: купити такі контейнери не проблема.

3 крок. Організація правильного місця для контейнерів. Якщо ви маєте свій офіс, окремий від бізнес центрів, то радимо облаштувати процес сортування при вході або на кухні.
Якщо ви маєте погодити це питання з БЦ, то потрібно відштовхуватись від його порад.

4 крок. Найважливіший. Бесіди, лекції, просвіта співробітників з приводу сортування. Якщо віднестись до цього питання несерйозно, то всі попередні кроки будуть зроблені даремно. У нас люди помилково стверджують, що немає сенсу займатись сортуванням т.я. немає ресурсів та заводів по переробці. Але це не так.

5 крок. Зменшення кількості сміття.
Відмова від одноразового посуду, відповідальне споживання сприяють покращенню ситуації з сортуванням.

До речі, є декілька способів сортування.
Якщо заморочуватись, то потрібно закупити контейнери для кожного виду сміття? загальне сміття, папір, скло, пластик, метал, небезпечні відходи. Але для початку можна розділити папір, пластик та небезпечні відходи. Це базовий варіант сортування, але все ж краще ніж нічого.

Ваша компанія займається сортуванням? Чи був ваш досвід позитивним?

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

Ваше имя (обязательно)

Ваш e-mail (обязательно)

Тема

Сообщение