Італійський сад в ландшафтному дизайні.

Характерні риси італійського ландшафту:

  • підкреслена архітектурність. Велика кількість білого каменю, всіляких скульптур та мощення створює красиве обрамлення. На їх фоні зелені насадження набувають ще більш насиченого та соковитого кольору;
  • розположення саду на терасах;
  • різноманіття водойм;
  • симетричне планування, що дивує рівністю та розміреністю ліній;
  • кольори, що розслаблюють; витриманість стилю переважно в малахітових кольорах.

 

Планування італійського саду.

Будівля дому розташовується на пагорбі, схил якого можна оформити як окремі тераси. Підносячись над всією територією, дім виступає оглядовим майданчиком.Якщо територія саду невелика, то тераси замінюють затишні патіо. Це ідеальний простір для комфортного відпочинку.Сама ділянка огороджена стінами або живоглотом. Висота живоплоту допомагає створити приватну атмосферу.

Простір італійського саду часто розбивають на міні-сади, що являють собою прості геометричні форми. Всередині міні-саду можут бути круглий фонтан або прямокутний баскет.Розділяють міні сади діагональні або прямі доріжки, центральна з котрих тягнеться перпендикулярно дому.

Водойми.

Італійський стиль, як і багато інших немислимий без водойми. Найчастіше - це фонтан з басейном. Навколо нього обрамленням виступають квітники та проста мощена ділянка з каменю.
Також по всій території саду, в куточках можна поставити невеликі фонтанчики в античному стилі. Їх характерний плескіт та журчання води створять особливу атмосферу .

Озеленення та рослинність.

Для створення тіні використовують боскети правильної геометричної форми.
Боскети - це елемент ландшафтного дизайну, ділянка регулярного парку чи посажена в декоративних цілях густа група дерев чи кущів, котрі завдяки декоративный стрижці створюють суцільні зелені стіни.

В боскетах висаджують дерева та кущі. Серед них ви обов’язково впізнаєте хвойні ялини та сосни.

Також, тінь дарують тополі, каштани, оливи та плодові дерева, зокрема, цитрусові та сливи. Якщо ділянка дозволяє , то є можливість висадити рощиці з оливкових та апельсинових дерев.

Окремо дерева висаджують в кадки та прикрашають ними зону навколо дому та альтанок.

Чагарники - наступний крок озеленення
За допомогою обліпихи та лоху сріблястого вузькими витягнутими листями створюють живоглот. Він повинен бути обов’язково рівно підстрижений.
В середині ділянки висажують гортензії, жасмин та глід з красивими бутонами. Завершити озеленення допоможуть яскраві та запашні квіти.

Квіти в італійському стилі присутні всюди: тераса, патіо, підпорні стіні, сади. Троянди, клематис ,чорнобривці, бегонія, аронник - все це різноманіття висажують в кадки, високі горщики або в грунт по краю доріжок.

Доріжки та мощення.

Тема з мощеними кам’яними доріжками чітко виділяється в італійському ландшафтному дизайні.Ці доріжки викладають штучно зістаренними колотими плитами різного розміру та форми, найчастіше, правильної. Колір білий або теракотовий. Простір між плитами або засипають піском або він відсутній майже повністю.

Газон.

Свого роду візитка італійського стилю - монохромний, смарагдовий газон. Рівнопідстиженний, з прямою поверхністю, щільністю та об’ємом.

Оформлення саду.

Обов’язковий елемент - стилізованність під античний стиль. Зображення грецьких та римських богинь, міфічних створінь, що зустрічають гостей біля фонтанів. Зовнішній вид скульптур віддає віковою античністю.
Також, для оформлення використовують сколоті античні вази.
Характерні для стилю невеликі споруди з черепичним дахом та велика кількість білого каменю.

Створення проекту в італійському стилі не відбувається без топіарію.
Фігурно вистрижені кущі додають ділянці театральності та змушують кожного відвідувача милуватись ландшафтним мистецтвом.

Інші дизайнерські рішення.

Недалеко від дому розміщують патіо. Цей момент необхідно продумати детально, адже патіо - місце для відпочинку та розслаблення ваших енергетичних центрів. Тут можна посидіти, випити чашку кави, розмістившись біля білого кованого столику.
Прикрасити патіо можна чагарниками та квітами в кадках або в плетеных корзинках.
В оформленні ділянки при будинку використовують перголи. Вони одночасно створюють приватність території та прикрашають ділянку.

Звісно, створити італійську оазу в нашому кліматі повністю не вдастся, проте,затишне патіо, топіари, античні фонтани, живоплоти, кам’яні плити доріжок - все це реально відтворити і у нас.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

Ваше имя (обязательно)

Ваш e-mail (обязательно)

Тема

Сообщение